Kvalifikacije

Srbija pobedila Litvaniju: Kad je teško Mitrović

Aleksandar Mitrović
Izvor: EPA / TOMS KALNINS

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u Kaunasu Litvaniju sa 3:1, u utakmici Grupe G u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Trostruki strelac bio je Aleksandar Mitrović, koji je postigao golove u 21, 32. i 43. minutu. Jedini gol za Litvaniju postigao je Gitis Palauskas u 45. minutu.

Prvu šansu na utakmici imala je Srbija u 17. minutu, kada je Miloš Veljković sa pet metara zahvatio loptu glavom i poslao je pored stative.

U 21. minut Filip Mladenović je centrirao pred gol Litvanije, loptu je glavom zahvatio Mitrović i poslao u mrežu.

Srpski tim je i posle toga napadao, a udvostručio je prednost u 32. minutu na identičan način kao kod prvog pogotka. Ponovo je centrirao Mladenović, a Mitrović je glavom postigao gol.

Mitrović je treći gol postigao u 43. minutu posle dobrog dodavanja kapitena Dušana Tadića sa leve strane.

Dva minuta kasnije lošu igru u odbrani Srbije iskoristio je Palauskas i smanjio zaostatak pred poluvreme.

Drugo poluvreme počelo je prilikom za Srbiju u 50. minutu, kada je domaći golman odbranio šut Nemanje Gudelja.

Litvanija je posle toga pojačala, ali nije uspela da iskoristi slabiju igru Srbije u odbrani.

Sa druge strane u 67. minutu veliku šansu promašio je Ivan Ilić, kada je iz izgledne situacije šutirao pored gola, posle dobrog dodavanja Sergeja Milinković-Savića.

Litvanija je zapretila iz kontranapada u 78. minutu kada je pokušao Jankauskas, ali golman Vanja Milinković-Savić uhvatio loptu. Pet minuta kasnije iz daljine je pokušao Gvidas Gineitis, ali je bio neprecizan.

U 87. minutu Milinković-Savić je iz slobodnog udarca šutirao preko gola i to je bila poslednja prilika Srbije na utakmici.

Srbija iz pet utakmica ima tri pobede i 10 bodova i druga je na tabeli iza Mađarske, koja ima isti broj bodova iz četiri utakmice i jedina je u grupi odigrala meč manje.

Crna Gora je treća sa osam bodova, a Bugarska i Litvanija imaju po dva boda.

U sledećem kolu Srbija će 14. oktobra igrati na gostujućem terenu protiv Mađarske, a Litvanija će igrati u Bugarskoj.

Prve dve reprezentacije iz svake grupe plasiraće se direktno na Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj.