Boks

Srbija ima evropsku šampionku

boks

Srpska bokserka Sara Ćirković postala je evropska šampionka.

Aktuelna šampionka sveta je osvojila zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore (do 22 godine), koje se održava u Crnoj Gori.

A post shared by Svet boksa (@svet.boksa)

Srpska bokserka je u finalu EP u Podgorici u kategoriji do 54 kilograma savladala Ruskinju Julijanu Savro.

Srbija je osvojila još četiri bronze u muškoj konkurenciji, nakon što su mladi bokseri zaustavljeni u polufinalu.

U kategoriji do 51 kg Omer Ametović izgubio je od Rudolfa Garbojana iz Jermenije, u kategoriji do 67 kg Semiz Aličić poražen je od Slovenca Nejca Petrića. Jovana Nikolića zaustavio je Moldavac Vasilije Sebotari u kategoriji do 71 kg , dok je u kategoriji do 75 kg Almir Memić izgubio meč protiv predstavnika Turske Sultana Osmanlija.