US open

Srpski teniseri u Njujorku: Kraj za Krajinovića, Aleksandra Krunić sigurna

Filip Krajinović, 30. 8. 2022.
Izvor: EPA / TOLGA AKMEN

Filip Krajinović poražen je na startu US opena. Srpski teniser izgubio je od Australijanca Aleksa de Minora rezultatom  5:7, 2:6, 3:6.

Meč između De Minora i Krajinovića, 20. i 44. tenisera sveta trajao je dva sata.

Teniseri su čak sedam puta pravili brejk u prvom setu, a ključni četvrti brejk 18. nosilac njujorškog grend slema pravi u 12. gemu.

Drugi set Australijanac dobija nakon brejkova u četvrtom i osmom gemu, dok je na startu trećeg dela igre Krajinović prvi oduzeo servis protivniku.

Ipak srpski igrač nije uspeo da sačuva prednost, koju je De Minor poništio u četvrtom, da bi zatim preokrenuo novim brejkom u osmom gemu.

U sledećem kolu De Minor igra protiv boljeg iz duela u kojem igraju Čileanac Kristijan Garin i Čeh Jirži Lehečka.

U narednu fazu je prošao madjarski igrač Marton Fučovič, kojem je pri rezultatu 6:7 (4), 7:5, 5:1 meč predao domaći igrač Maksim Kresi.

Meč Korentanu Muteu je posle dva izgubljena seta (6:4, 7:6) predao i pobednik US opena iz 2016. godine Švajcarac Sten Vavrinka, dok je Rus Karen Hačanov u prvom kolu savladao domaćeg tenisera Denisa Kudlu sa 3:6, 6:1, 6:2, 6:2.

Aleksandra Krunić
Izvor: MTI / Tamas Kovacs

Za razliku od Filipa Krajinovića, Aleksandra Krunić je bila uspešna na startu turnira u Njujorku.

Ona je pobedila 138. teniserku sveta Ruskinju Elinu Avanesjan posle dva seta, 6:4, 6:4.

Krunić, 96. teniserka sveta, pobedila je posle sat i 21 minuta.

Ona je šest puta oduzela servis Ruskinji, koja je napravila četiri brejka.

Krunić će u drugom kolu Ju Es opena igrati protiv 23. nosioca Čehinje Barbore Krejčikove.