Svet
15.05.2026. 15:11
Beta
500 kilometara od granice
Ukrajina dronovima pogodila rusku rafineriju nafte
Ukrajinski dronovi napali su prošle noći rafineriju nafte ruske grupe Rosnjeft u Rjazanju, 500 kilometara od granice, saopštile su vlasti u Rusiji.
Posle napada podigao se gust oblak crnog dima.
Iz razloga bezbednosti su zatvorene sve škole i vrtići okruga Rjazanj, objavio je regionalni guverner Pavel Malkov.
Ta rafinerija je jedna od najvećih u Rusiji, kapaciteta 17 miliona tona nafte godišnje. Proizvodi benzin, dizel, kerozin, lož ulje, tečne gasove, bitumen i petrohemijske sirovine.
Ukrajina je i ranije napadala Rjazanj, istočno od Moskve, koji je ključno mesto za obuku i operativno središte ruskih bombardera Tu-22M3. Napad na taj grad u decembru 2022. godine bio je rekordan po udaljenosti od Ukrajine, ali se domet njenih dronova od tada povećao.
Komentari