Vesti
27.04.2026. 22:11
Beta

Gradonačelnik Beograda

"Privatni prevoznici manje koštaju grad nego GSP"

1
Izvor: Shutterstock

Gradonačlnik Beograda Aleksandar Šapić kazao je da nijedna linija gradskog prevoza nije privatizovana, već su, kako je naveo, date privatnicima na 10 godina.

On je govoreći o javnom prevozu i današnjoj sednici skupštine, kazao i da privatnici grad koštaju manje nego Gradsko saobraćajno preduzeće (GSP).

Kazao je da je zahvaljujući privatnicima, i obavezama koje imaju po ugovoru u poslednje tri godine, na ulicama 80 odsto novih vozila.

Kako je naveo, "oni (privatnici) grad koštaju manje nego GSP", rekao je Šapić za RTS.

"Mi GSP sve više subvencionišemo, a privatnici po kilometru dobijaju manje novca nego GSP, ali pošto vodim računa o ljudima, nismo bacili GSP na tržište“, rekao je Šapić.

Kazao je da je prevoz besplatan jer, kako je ukazao, "nije bilo fer da 40 odsto ljudi plaća prevoz i za onih 60 odsto koji neće da plaćaju kartu".

"Ti koji se bune nisu ga nikad plaćali. Kako da ih nateram? Kad uđe komunalni milicajac, pa krene da izbacuje ženu koja nije htela da plati kartu, (...)", rekao je Šapić objašnjavajući zašto nije uspela naplata karata.

Na konstataciju da ekonomisti kažu da je Beograd prezadužen, Šapić je kazao da grad ima kreditni rejting kao i država.

Rekao da ga na društvenim mrežama uglavnom nema jer je, kako je oceniom "javni prostor fekalna kanalizacija na kojem svako priča šta mu padne na pamet".

"Nema smisla pokazivati se u javnosti, sve što kažete zloupotrebljava se i to sam rekao posle izbora za gradonačelnika – da ne želim da se pojavljujem. Imam svoje konferencije za medije, tu kaže ko šta hoće (,,,)", rekao je.

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
broken clouds
24°C
02.07.2026.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve