Vesti
07.04.2026. 10:06
Beta

Premijer Srbije

"Svi u vladi su pod lupom"

1
Izvor: ATAIMAGES / Stanislav Nedelja

Premijer Srbije Đuro Macut izjavio je  da su u vladi "svi u analizi", da je nezadovoljan "kako neko funkcioniše", da se "trudi im ukaže na to, nekad malo oštrijim tonom, nekad prijateljskim razgovorom u kabinetu i na sednicama vlade".

"Ali pokušavam da te ljude, od kojih je jedan dobar deo mladih ljudi usmerim na to da drugačije pristupe nečemu, da se iz političkih cipela prebace u nešto što su operativne cipele, odnosno ono što je izvršna vlast, u ovom slučaju vlada", rekao je Macut za RTS na pitanje da li je zadovoljan radom vlade.

On je naveo da je "u celini zadovoljan dinamikom vlade, ali da je potrebno više usaglašavanje između pojedinih ministarstava jer se dešava da dva, tri, rade istu stvar", kao i da uvek postoji mogućnost i potreba da se njen rad poboljša.

"Velika je sreća da su jedan dobar deo ministara eksperti koji decanijama rade u vladi pa su prirodno stigli do pozicije da preuzmu mesta ministara, ili su u svojim strukama eksperti. Dakle, u celini govoreći to jeste jedna dobra celina ali uvek postoji mogućnost da se to popravi. Svi su pod lupom, nema nikog da je posebno izdvojen, pratim aktivnosti ministara i mogu da u svakom trenutku znam ko šta radi", rekao je Macut.

Takođe je rekao da "postoji visoki stepene usklađenosti prema državnim ciljevima, Srbija je svima ispred, ovo je vlada koja funkcioniše u patriotskom smislu".

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
broken clouds
20°C
03.07.2026.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve