Nerešeno

Meksiko - Poljska, kao Danska - Tunis

1
Izvor: Beta / AP / Martin Meissner

Fudbaleri Meksika i Poljske odigrali su u Dohi nerešeno 0:0, u utakmici prvog kola Grupe C na Svetskom prvenstvu.

U prvom poluvremenu utakmice na stadionu 974 vredi izdvojiti šansu meksičkog igrača Aleksisa Vege iz 26. minuta. Centaršut je uputio Ektor Erera, a Vega je glavom šutirao pored gola.

Meksiko je bio bolji rival u prvom delu, a prvo uzbuđenje u drugom poluvremenu viđeno je pred njihovim golom.

1
Izvor: Beta / AP / Aijaz Rahi

Ektor Moreno je u 52. minutu u kaznenom prostoru povukao Roberta Levandovskog, a australijski sudija Kris Bit posle gledanja VAR-a pokazuje na "belu tačku".

Šest minuta kasnije udarac Levandovskog sa penala brani meksički golman Giljermo Očoa.

Meksiko je blizu vođstva bio u 64. minutu, kada je loptu u kazneni prostor poslao Edson Alvares. Glavom je loptu zakačio Enri Martin, a na golu Poljske je intervenisao golman Vojćeh Ščesni.

Pokušale su obe selekcije da do kraja postignu gol, ali promene nije bilo.

1

Ranije u utorak u ovoj grupi veliko iznenađenje je napravila selekcija Saudijske Arabije koja je savladala Argentinu sa 2:1.

U drugom kolu Poljska igra protiv Saudijske Arabije, a Meksiko se sastaje sa Argentinom. Utakmice su na rasporedu 26. novembra.

Sve vesti, zanimljivosti, intervjue... u vezi sa Svetskim prvenstvom u fudbalu, pratite u Ekspres specijalu Katar 2022.