Super liga Srbije

Fudbaleri Partizana pobedili Mladost

1
Izvor: BETAPHOTO / BRANISLAV BOZIC

Fudbaleri Partizana pobedili su u subotu uveče, na svom terenu u Beogradu, Mladost iz Lučana sa 2:0, u utakmici 11. kola Super lige Srbije.

Crno-beli su poveli golom Bibarsa Natha iz jedanaesterca u 58. minutu. Jedanaesterac je dosuđen nakon što je kapiten Mladosti Ivan Milošević oborio Gajasa Zahida u šesnaestercu.

Natho je zaplakao i nije proslavio gol iz poštovanja prema poginulima u ratu u njegovoj domovini Izraelu.

Pobedu Partizana obezbedio je Zahid u 69. minutu, koji je obišao golmana gostiju posle dobrog dodavanja Mateuša Saldanje.

Posle osme pobede u prvenstvu Partizan je prvi na tabeli sa 25 bodova, pet više ali i utakmicom više od drugoplasiranog TSC-a.

Mladost je šesta sa 15 bodova.

Posle utakmica 11. kola sledi dvonedeljna pauza u šampionatu zbog obaveza reprezentacija u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024. godine. Partizan će igrati u Subotici protiv Spartaka, a Mladost će dočekati Radnički iz Niša.

U ostalim utakmicama Novi Pazar je na svom terenu pobedio Vojvodinu sa 3:1, a Javor je u Ivanjici pobedio Železničar iz Pančeva sa 2:1.