Kvalifikacije za EURO

Problem za Srbiju: Evo na koga Piksi ne može da računa u Podgorici

1
Izvor: EPA / LUSA / MARIO CRUZ

Selektor Srbije, Dragan Stojković, neće moći da računa na jednog od ključnih igrača reprezentacije u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo sa Crnom Gorom. U pitanju je Filip Kostić koji se povredio u susretu sa Litvanijom u Beogradu (2:0).

On je u prvom kolu kvalifikacija za EURO 2024 odigrao svih 90 minuta, a bio je i asistent kod prvog gola. Takođe je u drugom poluvremenu i sam zatresao mrežu, ali je pogodak bio poništen zbog ranijeg ofsajda.

Kostić je povredio tetivu i dobio dozvolu da se vrati u Torino na terapije, kako bi se što pre oporavio i bio spreman za poslednju fazu sezone sa Juventusom.

Kao njegova alternativa nameće se Filip Mladenović, koji u prvoj utakmici protiv Brazila na Mundijalu u drugom poluvremenu upravo zamenio Kostića, a ukoliko bi se selektor Stojković odlučio za nešto ofanzivnijeg igrača u Podgorici, to bi definitivno mogao da bude Nemanja Radonjić.