Ubedljiva pobeda

Partizan "dominirao" u Humskoj, Hamrun nije imao šanse

1
Izvor: BETAPHOTO / BRANISLAV BOZIC

Fudbaleri Partizana pobedili su u četvrtak na stadionu u Humskoj malteški Hamrun sa 4:1, u prvoj utakmici plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencija.

Strelci za domaću ekipu bili su Rikardo Gomeš u 15, Slobodan Urošević u 25, Fuseni Dijabate u 33. i Patrik Andrade u 77. minutu.

Jedini gol za Hamrun postigao je Metju Gilomje u 52. minutu.

Gosti su u petom minutu preko Džonija uputili prvi udarac na meču, ali je lopta od bloka otišla u korner.

Pet minuta kasnije prvu šansu za Partizan imao je Kvinsi Menig, čiji je šut odbranio golman gostiju Henri Bonelo.

U 15. minutu Partizan dolazi do prvog gola, kada se u strelce upisuje Gomeš. Napadač crno-belih je iskoristio proigravanje Meniga, obišao golmana gostiju i poslao loptu u gol.

1

Na drugi gol čekalo se do 25. minuta, kada je posle kornera najviši u skoku bio Urošević.

Nastavio je domaći tim sa dobrom igrom, koja je krunisana još jednim golom u 33. minutu. Kontranapad je pokrenuo Menig, dodao loptu Andradeu, koji je u šesnaestercu video samog Dijabatea, a fudbaler iz Malija je lako savladao golmana Hamruna.

Roko Prša je u prvom minutu nadoknade izveo slobodan udarac za goste, golman Partizana Aleksandar Popović je prilikom odbrane ispustio loptu, a u nastavku akcije gol postiže Huan Korbolan. Ipak njegov gol poništen je zbog prekršaja nad golmanom crno-belih.

Hamrun je bolje počeo drugi deo meča, a rezultat su smanjili u 52. minutu. Posle kornera glavom je pogodak postigao Gilomje.

Dominaciju gostiju na početku drugog poluvremena prekinuo je napad Partizana iz 63. minuta, koji se završio udarcem Andradea pored gola.

Šest minuta kasnije crno-beli su mogli do još jednog gola, ali je posle kornera pored gola šutirao Svetozar Marković.

Ipak Partizan u 77. minutu ponovo dolazi do tri gola prednosti, nakon što je iz šesnaesterca precizan udarac uputio Andrade.

Na stadionu u Humskoj do kraja meča nije bilo promene rezultata.

Revanš meč plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencija na programu je za sedam dana na Malti.