Meč u Subotici

Partizan pobedio Spartak: Rikardo je sada prvi strelac Super lige

Rikardo Gomeš 19.2.2023.
Izvor: EPA / SEBASTIEN NOGIER

Fudbaleri Partizana pobedili su u nedelju u Subotici domaći Spartak sa 2:1, u utakmici 22. kola Super lige Srbije.

Fudbaleri Partizana imali su terensku inicijativu i nekoliko prilika, ali je domaći golman Mišo Dubljanić bio siguran i uspevao je da sačuva svoju mrežu sve do 41. minuta, kada su crno-beli poveli.

Kvinsi Menig poslao je dugu loptu ka Rikardu koji je istrčao kontranapad, izašao pred golmana i bez problema zatresao mrežu.

Spartak je izjednačio u 54. minutu golom Petra Stanića, kome je dobro dodao Noboru Šimura, a lopta je na putu ka golu zakačila nekog iz odbrane Partizana.

U 62. minutu Partizan je imao dobru priliku, ali je Slobodan Urošević pogodio stativu kada je glavom zahvatio loptu posle centaršuta Bibrasa Natha.

Pet minuta kasnije Partizan je ponovo poveo golom Rikarda, nakon što je Nemanja Jović uputio loptu pred gol. Rikardo je sada prvi strelac Super lige sa 13 golova.

Do kraja utakmice Spartak je imao šansu preko Andreja Todoroskog, koji je šutirao preko gola, dok se igrač Partizana Patrik Andrade povredio posle samo 20 minuta na terenu i zamenjen je u 86. minutu.

Partizan ima 15 pobeda i drugi je na tabeli sa 49 bodova, 11 manje od vodeće Crvene zvezde.

Spartak je pretrpeo četvrti uzastopni poraz, ukupno 12. u ligi i sa 18 bodova zauzima 14. mesto na tabeli.

U sledećem kolu Partizan će dočekati Radnički 1923, a Spartak će u Bačkoj Topoli igrati protiv TSC-a.