Premijer liga

Ponovo prvi na tebeli: Preokret Arsenala u finišu meča protiv Aston Vile

1
Izvor: Beta / AP / Jon Super

Fudbaleri Arsenala pobedili su u subotu u gostima ekipu Aston Vile sa 4:2, u utakmici 24. kola Premijer lige.

Arsenal je upisao 17. pobedu od početka šampionata i ponovo se vratio na prvo mesto na tabeli sa 54 boda, tri više od Mančester sitija koji kasnije u subotu gostuje Notingem Forestu. Na drugoj strani, Aston Vila je na 11. poziciji sa 28 bodova.

Aston Vila je dva puta vodila na ovom meču, ali je Arsenal u finišu ipak stigao do pobede i važna tri boda u borbi sa Sitijem za titulu.

Ekipa Unaija Emerija iskoristila je prvu šansu na utakmici i povela već u petom minutu pogotkom Olija Votkinsa, Bukajo Saka je izjednačio u 16. minutu, a Filipe Koutinjo je u 31. minutu pogodio za novo vođstvo Aston Vile.

Arsenal je u 61. minutu ponovo poravnao rezultat pogotkom Oleksandra Zinčenka i 2:2 je pisalo na semaforu sve do 93. minuta. Tada je Žoržinjo sjajno šutirao, lopta je pogodila prečku i odbila se od golmana Emilijana Martinesa i završila u mreži.

1

Konačan rezultat postavio je Gabrijel Martineli pogodivši u 98. minutu praznu mrežu pošto je i Martines otišao pred gol Arsenala.

Fudbaleri Arsenala će u narednom kolu Premijer lige gostovati Lesteru, dok će Aston Vila u goste Evertonu.