NBA liga

Sjajna partija Jokića, jedan skok mu nedostajao za novi tripl-dabl

1
Izvor: Beta / FR171846 AP / José Luis Villegas

Košarkaši Denvera pobedili su na gostovanju ekipu Sakramenta sa 113:106, i tako su ostvarili petu uzastopnu pobedu u NBA ligi.

Sakramento je tokom druge četvrtine vodio sa 44:24, ali su gosti već do kraja poluvremena prišli na jednocifrenu razliku.

Tim iz Kolorada pitanje pobednika rešio je serijom 8:0 u poslednjoj četvrtini posle čega su došli do prednosti 104:96.

Majkl Porter džunior je za goste postigao 30 poena (19 u prvom poluvremenu), uz šest skokova, Džamal Marej je upisao 25 poena, sedam asistencija i pet skokova, dok je srpskom centru Nikoli Jokiću nedostajao jedan skok za novi tripl-dabl.

On je u pobedi svog tima zabeležio 20 poena (14 poena u trećoj deonici), 11 asistencija, devet uhvaćenih lopti i jednu ukradenu loptu.

Sakramento je bio oslabljen pošto zbog povrede nije igrao litvanski centar Domantas Sabonis, a zbog korona virusa tim nije vodio trener Majk Braun.

U timu iz Kalifornije bolji od ostalih je bio Dearon Foks sa 26 poena, Kevin Erter je dodao pet poena manje, a Harison Barns je zabeležio 13 poena i osam skokova.

Denveru je ovo bila osma pobeda u poslednjih devet mečeva i sada na prvom mestu Zapadne konferencije imaju skor 22/11, dok je Sakramento sedmi sa 17 pobeda i 15 poraza.

Dva tima se ponovo sastaju u Sakramentu već naredne noći.

Indijana je na domaćem terenu pobedila Atlantu sa 129:114.

Domaći tim je od kraja prve deonice kontrolisao rezultat, a tokom četvrte četvrtine poveli su i sa plus 22 (122:100).

Badi Hild je bio najefikasniji u ekipi Indijane sa 28 poena, uz devet skokova, dok je Tajriz Halibarton postigao 23 poena, uz sedam dodavanja.

Dabl-dabl učinak u gostujućem timu ostvario je Džon Kolins sa 26 poena i 10 skokova, Tre Jang je do dabl-dabla došao sa 22 poena i 10 asistencija, a srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je postigao 18 poena, uz po tri skoka i asistencije.

1
Izvor: Beta / AP / Darron Cummings

Indijana je na sedmom mestu Istočne konferencije sa 18 pobeda i 17 poraza, a Atlanta je osma sa polovičnim učinkom posle 34 utakmice.

Oklahoma je na svom terenu bila bolja od San Antonija sa 130:114.

Do četvrte pobede u poslednjih pet mečeva domaći tim je vodio Šej Gildžes-Aleksander sa 28 poena, osam asistencija i šest skokova, a Majk Muskala je dodao 19 poena.

Srpski igrač Aleksej Pokuševski je za malo manje od dva minuta na terenu upisao tri poena i po jedan skok i blokadu.

Devin Vasel je za goste upisao 20 poena, dok je poen manje postigao Keldon Džonson.

Oklahoma je na 12. mestu Zapada sa 15 pobeda i 19 poraza, a San Antonio je 14. sa učinkom 11/23.

Dalas je posle produžetka na svom terenu savladao Njujork Nikse sa 126:121, uz sjajnu partiju slovenačkog košarkaša Luke Dončića.

U poslednje 33 sekunde regularnog dela meča Njujork je ušao sa devet poena razlike (112:103), da bi domaća ekipa uspela da u uzbudljivoj završnici dođe do produžetka.

Dončić je 4,2 sekunde pre kraja otišao na liniju za slobodna bacanja, pogodio prvi put, a zatim namerno promašio drugo bacanje.

Uspeo je slovenački igrač da potom dođe do lopte i sekund pre kraja postigne koš za produžetak (115:115).

U produžetku Dončić je vodio svoj tim do četvrte uzastopne pobede sa sedam poena.

1
Izvor: Beta / AP / LM Otero

Dončić je za Dalas postigao 60 poena, uz 21 skok i 10 asistencija. On je tako postao prvi igrač u istoriji NBA lige koji je do tripl-dabla došao sa 60 ili više poena, 20 ili više skokova i 10 ili više asistencija. Dončić je takođe postavio i klupski rekord sa 60 poena.

Spenser Dinvidi je u pobedničkom timu upisao 25 poena, a Kristijan Vud je zabeležio 19 poena i devet skokova.

Kventin Grajms je za goste zabeležio 33 poena, dok je Džulijus Rendl ostvario dabl-dabl sa 29 poena i 18 skokova.

Boston je na svom terenu savladao Hjuston sa 126:102, a do pobede su ga vodili Džejlen Braun sa 39 i Džejson Tejtum sa 38 poena.

Pobede na domaćem terenu ostvarile su i ekipe Vašingtona i Golden stejta. Vašington je bio bolji od Filadelfije sa 116:111, a gostima nije pomogao ni dabl-dabl Džoela Embida (48 poena i 10 skokova), dok je Golden stejt savladao Šarlot sa 110:105.

Los Anđeles lejkersi su na gostovanju pobedili Orlando sa 129:110, a njihovi gradski rivali Klipersi su u Torontu pobedili istoimeni tim sa 124:113.

Do pobede je na gostovanju došla i ekipa Finiksa koja je bila bolja od Memfisa sa 125:108.