25.03.2022. 00:34

Prijateljski meč

Srbija bolja od Mađarske

Fudbal

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u Budimpešti selekciju Mađarske sa 1:0, u prijateljskom meču.

Srbija je do pobede došla autogolom Žolta Nađa u 35. minutu. Prethodno je Aleksandar Mitrović pogodio prečku, a lopta se zatim na gol liniji odbila do Nadja, koji nije uspeo da interveniše pred svojim golom.

Gol je priznat tek posle gledanja VAR-a, a pauza za proveru trajala je nekoliko minuta.

U nastavku Srbija je u 69. minutu imala priliku da postigne drugi gol, posle kontre Nemanje Radonjića. On je uputio centaršut u kazneni prostor, a do lopte je posle nespretne intervencije madjarskih igrača došao Luka Jović, čiji je udarac odbranio golman Peter Gulači.

Tokom te akcije Aleksandar Mitrović je bio fauliran, ali je posle gledanja VAR-a sudija odlučio da ne dosudi penal.

Aleksandar Mitrović je u 76. minutu imao odličnu priliku da se upiše u strelce, izašao je sam pred golmana domaće selekcije, ali nije uspeo da ga savlada.

Mađarska je u trećem minutu nadoknade imala šansu da izjednači, ali je Andreš Šefer pogodio stativu, a u nastavku akcije preko gola je šutirao Dominik Soboslaj.

Srbija će naredni prijateljski meč igrati 29. marta u Kopenhagenu protiv Danske.