Fudbal

Srbija na Svetskom prvenstvu, pobedili smo Portugal!

Portugal
Izvor: AP / Armando Franca

Orlovi idu u Katar nakon što su u Lisabonu pobedili Portugal rezultatom 2:1 (1:1)! Golove za našu reprezentaciju dali su Dušan Tadić i Aleksandar Mitrović.

Portugalci su poveli već u drugom minutu pogotkom Renata Sančeza, posle sumnjivog faula nad Nemanjom Gudeljom, izjednačio je Dušan Tadić u 33, a gol vredan Mundijala postigao je Aleksandar Mitrović u 90. minutu.

Srpski tim predvođen selektorom Draganom Stojkovićem Piksijem održao je "čas fudbala" Portugalcima, potpuno dominirao svih 90 minuta i zasluženo izborio direktan plasman, dok će ekipa koju predvodi Kristijano Ronaldo morati u baraž.

U drugom meču grupe Irska je pobedila u Luksemburgu 3:0.

Srbija je osvojila prvo mesto u grupi sa 20 bodova, Portugal je ostao na 17, Irska i Luksemburg osvojili su po devet, a Azerbejdžan jedan bod.