Zvezda - Mitjiland

"Stanković se izvinjava, zadržali bismo razloge za sebe"

Dejan Stanković, 5. 11. 2021.
Izvor: AP / Darko Vojinovic

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković nije se pojavio na konferenciji za medije posle poraza od Mitjilanda (1:0) u Ligi Evrope.

"Trener nije mogao sada da dođe, obratiće vam se prvom sledećom prilikom, već za naredni prvenstveni meč. Čim ustanovimo detalje, klub će se izjasniti. Naš trener se izvinjava zbog toga, zadržali bismo razloge za sebe, a izaći ćemo sa detaljima", objasnio je portparol Miljan Milošević.

Prema nezvaničnim informacijama u gužvi ispred severne tribine na kraju meča pogođen je jedan od Stankovićev saradnika iz Italije i odvežeb je kolima Hitne pomoći u boilnicu.

Umesto Stankovića novinarima se obratio njegov asistent Nebojša Milošević.

Ključni momenat utakmice dogodio se u 12. minutu kada je Miloš Degenek isključen zbog faula u trenutku kada je bio poslednji igrač odbrane.

Danci su brojčanu prednost iskoristili u 56. minutu kada je posle slobodnog udarca Evandera lopta pogodila Gelora Kangu i završila u mreži Milana Borjana.

Na kraju, srpski šampion ostao ne sa devet igrača jer je u finišu zbog prigovora drugi žuti karton dobio Marko Gobeljić.

Bio je to prvi poraz Zvezde u grupnoj fazi ove sezone.

U drugom meču grupe Braga je savladala Ludogorec 4:2.

Na tabeli Braga vodi sa devet bodova, Zvezda ima sedam, Mitjiland pet, a Ludogorec bod.

Za tri nedelje Zvezda dočekuje Ludogorec, a Mitjiland ekipu Brage.