Zvezda srušila Albu u Berlinu u produžetku

1
Izvor: BETAPHOTO / BRANISLAV BOZIC

Tim Duška Ivanovića upisao prvi trijumf ove sezone na gostovanju u Evroligi.

Košarkaši Crvene zvezde stigli su do ukupno treće pobede, a druge u nizu u najelitnijem evropskom takmičenju. Na gostovanju ekipi Albe u Berlinu slavili su, i to tek u produžetku, rezultatom 88:84 (20:19, 17:21, 18:17, 20:18, 13:9).

Crveno-beli ostvarili su važan trijumf, jer su uspeli da nadigraju nemački klub posle tačno sedam godina, i sedam poraza u nizu!

Beograđani su u neizvesnom duelu mogli da reše pitanje pobednika i u regularnom delu meča, ali je Nemanja Nedović u poslednjem napadu ostao "kratak" u prolazu ka protivnički koš, a domaćini nisu uspeli da iznenade šutem sa koša na koš. Ipak, sve što su propustili u 40 minuta, izabranici trenera Duška Ivanovića nadoknadili su u pet minuta produžetka.

Upravo je Nedović prelomio sa četiri poena u nizu, Ivanović je dodao još dva nakon čega je Zvezda stigla do nenadoknadive prednosti (87:81), koju je održala do poslednjeg sudijskog zvižduka.

U ekipi crveno-belih najefikasniji je bio Luka Vildoza sa 21 poenom, Nedović je ubacio 17, dok je Luka Mitrović postigao 15 poena.
Kod Albe istakao se Džejlen Smit sa 23 poena, a Ben Lamers dodao je 12 pogodaka.

Zvezda, kao i Alba, sada ima skor 3-6 i u četvrtak će u hali "Aleksandar Nikolić" ugostiti ekipu Makabija u 10. kolu Evrolige.